MASOPUST v Horním Bradle

20.02.2010 08:00

Letos se konal v obci Horní Bradlo maškarní průvod vesnicí. Počasí bylo ryze zimní i ráno nám trošku chumelilo, ale žádnou z mnoha krásných a originálních  masek to neodlákalo od celedonního veselení. Průvod začínal svojí trasu u pana starosty K. Linharta, kde se zažádalo o povolení na obchůzku vesnicí, a na to bylo vystaveno p. starostou živnostenské oprávnění v délce trvání 1 dne. Dále se pak celý průvod v čele s kapelou a maskami ubírala dům od domu, kde se vždy zahrála na přání písnička, taneček s paní domu, a malé občerstvení ve formě tradičních koblížků, chlebíčků, uzeného a samozřejmě i něco ostřejšího na zahřátí :-))

fotografie z maškarního průvodu ke shlédnutí zde 

Dále večer byl v místní Sokolovně TJ Horní Bradlo přichystán maškarní ples, který se též bez masek neobešel

fotogalerie z plesu ke zhlédnutí zde

 

Zpět